17 Temmuz 2015 Cuma

Ao No Exorcist


Yıl: 2011
Bölüm Sayısı: 25
Bölüm Süresi: 25 Dakika
Yayın Şekli: TV
Diğer İsimleri: Blue Exorcist,
Tür: Aksiyon, Komedi, Drama, Doğaüstü Güçler, Okul
Yönetmen: Okamura Tensai
Orijinal Hikâye: Katou Kazue
Firma/Stüdyo: A-1 Pictures

İnsanoğlunun yaşadığı dünya olan Assiah dışında şeytanların yaşadığı bir dünya olan Gehenna'da varlığını sürdürmektedir. Ve bu iki dünya birbirini dengeleyerek asla birbirlerine karışmaktadırlar, tabii küçük istisnalar dışında. Ancak geçmişte yaşanan bir olay sonucunda Gehenna her şeyi alt üst ederek Assiah'ı da ele geçirerek tek bir dünya yapmak istemektedir. İnsanlar ise bunu engellemek için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Tüm bunlardan habersiz olan Rin Okumura tasasız hayatını her zamanki gibi işe girme ve kovulma arasındaki olayları izleyerek devam etmektedir. Ta ki kendisinin bir şeytan ve dahası babasının ise şeytanların kralı olan Satan olduğunu öğrenene kadar. Her şeyin bir yalan olduğunu öğrenmesi ve dahası kendisinin bir şeytan olması onu çok üzer, ancak şimdiden sonra yapması gereken tek şeye odaklanarak hayatına yön vermeye çalışır. Güçlenerek Satan'ı yok etmek hayatının en büyük amacıdır artık.


Birkaç gün oldu bitireli. Yok ya bir hafta mı =P Bu yüzden pek üstünde duramayacağım. Ayrıca D.Gray-man'e olan benzerliği yüzünden de pek yorumlayasım gelmedi nedense*-* Kısaca yazayım o halde =P Gray-Man demişken =P Lavi-kun =) Allen Walker =P Eskilere gittim yahu =( Keşke devamı gelseydi =(

Serinin hikâyesi güzel, kurgusu da iyi ve komedi açısından oldukça tatmin edici. Şahsen serinin hikâyesinden çok komedisini de sevdim diyebilirim hatta =P Ana karakterler iyi, yan karakterler orta kıvamdaydı. Çizimler ise aynı şekilde orta şeker ama hoş denilecek şekildeydi. Sanırım izleyenler orta karar ayarında bir yapıt olduğunda hemfikir. Ancak diğer orta kıvamdakilere göre ayrı sevdim diyebilirim. Hani çok çok güzel yapıtları izlerim sadece demezseniz, bence güzel bir seri der ve izleyin derim. Mangası da hâlen devam etmekteydi yanılmıyorsam en son. Mangası daha güzelmiş diye de duymuştum.Yoksa aynı mıydı =P Hehe neyse*-*Hiç yorum yok:

Yorum Gönder