4 Ocak 2015 Pazar

Kami nomi zo Shiru Sekai
Yıl: 2010
Bölüm Sayısı: 12
Bölüm Süresi: 25 Dakika
Yayın Şekli: TV
Diğer İsimleri: The World God Only Knows
Tür: Komedi, Okul, Fantezi, Romantik, Shounen, Şeytanlar
Yönetmen: Takayanagi Shigehito
Orijinal Hikâye: Wakaki Tamiki
Firma/Stüdyo: Manglobe

 Keima Katsuragi, oyun dünyasındaki bütün kızları tavlama konusunda uzmanlaşmış biridir. Tavlama Tanrısı olarak kendisini lanse etmiş ve bununla birlikte oyun dünyasından birçok "nasıl tavlanır?" mesajı almıştır. Bir gün yine bu mesajlarına bakarken bir düello mesajı alır ve onu kabul eder. Kabul etmesiyle birlikte gökyüzünden bir kız gelir ve ona şeytanla anlaşma yaptığını söyler. Keima işin aslını öğrendiğinde ise işler değişir.

Gökyüzünden gelen kız yani Elsie de Lute Irma bir shinigamidir ve cehennemden kaçan ruhları yakalamaktır işi. Yalnız bunu tek başına yapamayacağı için Keima'nın yardımcısı olur. Keima'nın görevi ise kaçan ruhları saklandıkları yerden yani kızların kalbinden söküp atmaktır. Bunun içinde kızların kalplerini tamamen doldurabilecek olan şeyi, yani "aşkı" kullanacaktır.

Keima, oyun dünyasından başka hiçbir kızla ilişkisi olamayacağını söyleyerek bu anlaşmayı reddeder, ancak anlaşmayı kabul ettiğinden itibaren boynuna bir tasma yerleşmiştir ve bu işten vazgeçtiği anda tasma boynunu kesecektir. Ve bu yanlış anlama sonucunda Elsie'nin de boynundaki tasma aynı işlevi görecektir. Keima ister istemez bunu kabul eder... Onu teselli eden tek şey ise ruhlar çıktıktan sonra kalbi çalınan kızın hatıraları silinmesidir. Bu sırada Elsie ise Keima'ya yakın olmak için onun okuluna yazılır. Ve Keima'nın 2D dünyasından 3D dünyasına geçişi böylece başlamış olur...
 


Serinin iki sezonu daha var ve 3 ovası ile 2 müzik videosu var. Son çıkan sezonu izledim ve bayağı şeyleri unutmuşum dedim =P Bu seriyi gerçekten seviyorum. Karakterleri, çizimleri, hikâyeyi ve kurguyu... Kesinlikle çok hoş düşünüp tasarlamışlar her şeyi. Serinin bu kadar devam etmesinin nedeni de bu olsa gerek zaten =) Hoş bazı serilerin dandik olsa bile devam etmesine anlam veremediğim zamanlar oluyor, ancak bu seri için geçerli değil bu kesinlikle =) Nedense fazla yazasım yok ya*-* Neyse kesinlikle önerdiğim serilerden biridir kendisi =)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder