3 Ocak 2015 Cumartesi

Jyu Oh Sei


Yıl: 2006
Bölüm Sayısı: 11
Bölüm Süresi: 25 Dakika
Yayın Şekli: TV
Diğer İsimleri: Jyu-Oh-Sei, Juuousei, Planet of the Beast King
Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Shoujo, Macera, Drama
Yönetmen: Nishikiori Hiroshi
Firma/Stüdyo: Bones

Thor ve ikiz kardeşi Rai, Balkan Sistemi'nde yer alan Juno Gezegeni'nde aileleriyle yaşamaktadırlar. Bir gün anne ve babasının öldürülmesi sonucu kendilerini ağır suçluların yollandığı Chimera Gezegeni'nde bulurlar. Bu gezegenin her tarafında devasa bitkiler vardır ve bu bitkiler sayesinde gezegen varlığını sürdürebilmektedir. Thor ve Rai kendi yaşadıkları yerden tamamen ayrı olan bu yerde yaşam ssavaşı vermek zorundadırlar. Ancak bu yerde yaşamanın tek yolu güçlü olmaktır. Yani: Güçlü olan hayatta kalır... Uzun zamandır izlemek istediğim serilerden biriydi. Niye izlememişim hayret. Çünkü 11 bölüm gibi kısa bir seri. Her neyse sonraya attığımda açıkcası pek bir şey farkettirmemiş. Zira ilk başta hoşuma gitse bile ortalara ve sonlara doğru kendisini sevdirtmemeyi başarttı =P Bu arada shoujo türü olduğunu görmemişim sanırım. Konusu shounen gibi başlayıp shonen ai kıvamında ilerleyip shoujoya kayıyor haha =P Erkekler yakınlaşınca "yok artık" diyesim geldiği anlar oldu şahsen. Sanki o onu seviyor veya şimdi öpecek! Yeni yeni öğrendiğim fujoşi(fujoshi) kavramı sayesinde kendimi erkek aşkına mı kaptırdım bilemedim haha =P Yaoi izlemediğim için bilemiyorum, ama arada shounen ai izlediğim olur =) Ama cidden sanki böyle yakınlaşmalar filan olunca bana tuhaf geldi.


Neyse sonlara doğru iyice hikâyenin diğer biri türü olan shoujoya kaydı seri ve cidden saçmaladı ondan sonra. Hoş aslında başlarda da biraz saçma olaylar olmuş olabilir, ama sonlara doğru iyicene koptu gitti ve bozdu kendini. O yüzden orta hâlli bir şekilde kendini izleyiciye sunarak veda etti. Bir arkadaşın dediği gibi. Hiç yoktan sonu olan bir animeydi. Nice seriler gördük hep ucu açık bitip devamı gelmiyordu. Bu seri ise saçmalasa bile sonunu bir güzel getirdi ve iyi veya kötü bir şekilde bitirdi.

 
Hikâyenin çizimleri ise yani karakter çizimleri gerçekten güzeldi*-* Aşık olunacak tipte karakter çizimleri vardı. O derece yani! =P Velhâsıl karakterlerin kişiliklerine ise lafım yok gibi. Pek olmamış... Kurgudan da kaynaklanıyor olabilir, ama karakterler biraz tuhaf geldi gözüme. Bir dediği bir dediğini tutmayan karakterlerdi. Yalnız dediğim gibi kurgudan dolayı maalesef bu kişilik bozuklukları haha :D Şaka bir yana... Serinin açılış parçasına bittim!!! Seriyi izlemeseniz bile bu parçayı mutlaka dinleyin derim ve burada sonlandırırım...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder