21 Şubat 2014 Cuma

Gen`ei o Kakeru Taiyou

Yıl: 2013
Bölüm Sayısı: 13 + 1(Ekstra bölüm)
Yayın Şekli: TV
The Sun Penetrates the Illusions
Tür: Fantezi, Sihir, Mahou Shoujo, Trajedi, Aksiyon, Drama, Psikolojik
Yönetmen: Keizou Kusakawa
Firma/Stüdyo: AICDaemonia denen yaratıklar insanlığı gizlice tehdit etmektedir. İnsanlar bu yaratıkları göremedikleri gibi onların varlığından bir haber yaşamakta ve bir anlık bile olsa kendi kötü düşünceleri yüzünden onların esiri olmaktadırlar. Daemonia dönüştükten sonra ise bunun geri dönüşü yoktur. Daemonia'ya karşı savaşan Elemental Tarot kartlarının gücünü kullanan bir örgüt vardır ve gücü kullanan 22 seçilmiş kız bulunmaktadır. Bunlardan biri de annesi gibi bir falcı olan Akari Taiyo'dur. Akari, annesinin bir savaşçı olduğunu o öldükten sonra kötü bir tecbüreyle öğrenir ve The Sun kartının gücünü kendisinin de taşıdığını öğrendiğinde kendisi de bir savaşçı olarak Sefiro Fiore adlı Daemonia ile savaşan örgüte girmeye karar verir. Ancak Akari korkunç bir gerçeği daha bu sayede öğrenmiş olur. Zira Daemonia yaratıkları, insanların bedenlerini kullanmaktadır ve Akari onları öldürmekten başka çareleri olmadığını öğrenir.

 Mahou Shoujo Madoka Magica serisini ne kadar sevdimse bunu da o kadar sevmedim. Madoka'nın çakması olduğundan değil aslında, konuyu daha güzel işleselerdi daha iyi olabilirdi. Ancak kurgu kötü olmuş, ayrıca çizimleri insanı öldüren cinsten ayrıca bir felaket olmuş. Karakterleri sevmedim. Müzikleri sevmedim. Açıkcası hiçbir şeyini adam akıllı sevmedim. Boşuna zaman kaybı yaşamayın, gidin Madoka Magica izleyin on kat zevk alın =P


Cerebrum
Gyubid
Madoka ile benzerliği dışında bir de Cerebrum karakterini Kuromajo-san ga Tooru!! serisinden Gyubid karakterine benzettim.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder