9 Mayıs 2014 Cuma

Muv-Luv Alternative: Total EclipseYıl: 2012
Bölüm Sayısı: 24+2
Bölüm Süresi: 25 Dakika
Yayın Şekli: TV
Diğer İsimleri: Total Eclipse
Tür: Askeri, Bilim Kurgu, Mecha, Trajedi, Uzaylılar, Aksiyon, Drama, Romantik, Ecchi
Yönetmen: Inagaki Takayuki
Orijinal Hikâye: Kouki Yoshimune
Firma/Stüdyo: Ixtl, Satelight

1967 yılında insanoğlu uzayda başka bir yaşam formu olduğunu tespit eder ve bu canlı türü, düşmancıl bir yan göstererek insanlığın düşmanı olur. BETA adı verilen bu canlıları yok etmek için insanoğlu Ay'da büyük çaba sarf eder. Ancak BETA'nın Dünya'ya ulaşmasını engelleyemezler.

1973 yılında dünyaya ulaşan BETA türünü Taktiksel Yüzey Savaşçıları adlı insanların kullanabileceği robotlar engellemeye çalışır. Ancak yıllar geçmesine rağmen BETA büyük bir hızla dünyayı yok etmeye devam eder.

2001 yılında Japon İmparatorluğu Uzak Doğu hatlarının savunması için yeni nesil Taktiksel Yüzey Savaşçıları'nın geliştirilmesinde zorluklarla karşılaşır. Bunun üzerine; Birleşmiş Milletler, TYS'yi uluslararası geliştirme projesi kapsamında Amerika ve Japon İmparatorluğu ile ortak bir kalkınma programı olan Önem Projesi'ni önerir.

Yui Takamura ise Japon İmparatorluk Kraliyet Muhafızları'ndan bir TYS pilotudur. Bu proje kapsamında Alaska'da görev alır. Aynı zamanda başka bir TYS pilotu olan Yuuya Bridges de Amerikan Ordusu'nda Yui ile aynı hedefi paylaşıyordur.
Sevemedim bu seriyi yahu. Başından sonuna kadar sevemedim. Yok yok son 2 bölümünde biraz çok az o da iyi bir şeyler oldu gibi, ama o kadar... Artık fan servis mi bilmem ama bolcana ecchili bir seriydi kendisi. Zaten o sahneleri gözümüze gözümüze sokmaları seriyi soğutan başka bir yanı. Seri genel olarak dünyayı istila eden uzaylılardan çok Yuuya adlı oğlanımızın sonsuz aşk çerçevesinde kızların ona aşık olmasıyla ilerliyor sanki. Mecha türü için izlenir mi diyorsanız, açıkcası pek mecha ile alakam yoktur, ama seriyi tavsiye etmediğimi söyleyebilirim kesinlikle...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder